Kam na výlet či dovolenou? K Máchovu jezeru!

Máchovo jezero Ubytování

Že je v Česku krásně, dokazují milionové návštěvy zahraničních turistů. Proto zkuste i vy letos zapomenout na moře a prožijete aktivní, klidnou, kulturou či sportem nabitou i dobrodružnou dovolenou. Přesně takové je Máchovo jezero, ideální dovolenková oblast pro všechny věkové skupiny, rodiny s dětmi, páry i společenské akce či školní výlety.

Zázemí jako u moře

Výrazně levněji než pobyt u moře a přitom s téměř stejnými benefity vás vyjde dovolená u Máchova jezera. Prostorné a udržované pláže slibují dokonalý odpočinek, zatímco široký výběr vodních sportů a aktivit zabaví malé i velké dobrodruhy. Okolo jezera vedou perfektně značené cyklistické trasy a chvíle klidu čekají také na pěší turisty. Jestliže hledáte vhodné zázemí, nabízí Máchovo jezero ubytování v těsné blízkosti vody.

Plně vybavené chatky Máchovo jezero poskytuje spolu se společným sociálním zařízením, prostornou jídelnou a barem. K chatové osadě náleží dvě ohniště, houpačky, prolézačky a stejně tak pískoviště. Na hosty čeká rekreační vyžití, kdy v blízkosti najdete minigolf, trampolínu nebo kolotoče. Patříte-li mezi milovníky vodních sportů a atrakcí, musíte vyzkoušet zdejší šlapadla, loďky, popřípadě absolvovat plavbu parníkem.

Ideální místo pro školní výlet

Chatová osada je vyhledávaným místem pro pořádání školních výletů a stejně tak skupinových akcí. Pro školy platí atraktivní ceník. Sportovní vyžití doplňuje řada kulturních památek v blízkém okolí. Velmi oblíbené jsou výšlapy na hrad Bezděk, výlety za historií, jež na vás dýchne na hradu Houska či zámku Dětenice, nebo pak celodenní akce v ZOO či aquaparku. Jakmile jednou zavítáte k Máchovu jezeru, zjistíte, že toto místo symbolizuje krásnou, klidnou i zajímavou dovolenou přesně podle vašich představ. Výrazně ušetříte a dosyta si užijete vodních radovánek přímo ve vyhlášeném českém jezeře.

Sdílet článek