Kadeřnické nůžky vybírejte pečlivě

kadeřnické nůžky

Vybírat kadeřnické nůžky nemusí náležet ke zrovna snadným úkolům. Současný trh nabízí rozmanité střihací nástroje na vlasy, ale stanou se vybrané kousky vyhovujícími právě pro vaše potřeby?

Kadeřnické nůžky pro profesionální účely

Kadeřníci a kadeřnice se bez dobrých nůžek prostě neobejdou. Sebelepší kadeřnické nůžky sice samotné umění originálních střihů nezvládnou, ale hodně pomohou k dosažení naplánovaného účesu. V každém salónu používají jiné druhy na stříhání žen a jiné na pány. Lepší volbu provedete, pokud už máte nějaké zkušenosti. Katalogy vám mohou v mnohém napovědět, ale každý potvrdí, že mnohdy patří k nejdůležitějším krokům si kadeřnické nůžky nejprve vyzkoušet. Poté už budete vědět, jaké typy vám sedí přímo do ruky a následně klidně objednáte z eshopu. Jestliže neexistuje možnost si vyzkoušet nový druh osobně, objednávejte si podobné rozměry, s jakými jste doposud spokojeně pracovali.

Střihy vytvořené s radostí

Vůbec nezáleží na tom, jestli se chystáte sestřihat vlasy úplně nakrátko, anebo propracujete dlouhý střih. Vždy hledejte skvělého parťáka v podobě kadeřnických nůžek špičkové kvality. K důležitým faktorům při výběru patří délka a hmotnost. Kvůli pravidelnému používání těžkých nůžek zbytečně riskujete záněty karpálních tunelů a šlach. Délka souvisí s manipulací – zvolte si je tak dlouhé, aby vám nečinilo potíže stříhat dobře ze všech stran. Patříte k levákům? Nechybí ani speciálně upravené druhy pro tyto případy.

Zvýšená odolnost proti opotřebení

Jistě nechcete, abyste koupi nůžek museli absolvovat příliš často. Investujte do kvalitního zhotovení. Například modely z nerezové karbidové oceli vydrží v ostrém stavu delší čas. K dalším plusům patří menší opotřebení. Tato pozitiva znamenají úsporu pro vaše bankovní konto – nevynaložíte tolik peněz za odborné broušení.