Jak získat Kindergeld, přídavky na děti v Německu

Kindergeld

V Evropě je poměrně běžné, že odvážní nebo ti, co prostě chtějí uživit rodinu, chodí pracovat na západ. Češi a Slováci míří zejména do Německa, kde jsou mzdy mnohem zajímavější než u nás. A zajímavé jsou také další finanční výhody, například přídavky na děti.

Pracujete v Německu jako zaměstnanec, odvádíte německé sociální pojištění a máte německou neomezenou daňovou povinnost? Pak máte pravděpodobně nárok na přídavky na děti v Německu. Lze je pobírat na děti do 18, respektive 25 let (pokud studují).

Německé příspěvky na děti jsou vysoké

Nejde o zanedbatelné částky, které byste si mohli dovolit jen tak vyhodit do vzduchu. Kindergeld, tedy přídavky na děti, v Německu činí:

  • na první a druhé dítě 219 €,
  • na třetí dítě 225 €,
  • na čtvrté a každé další 250 €.

Uvedené částky jsou měsíční. Jestli pobíráte přídavky na děti i v Česku (na Slovensku), výsledná suma se o tuto částku poníží, ale pořád máte na peníze nárok.

Jak složité je vyřídit německé přídavky?

Potřebujete rodný list dítěte, pracovní smlouvu, potvrzení o trvalém pobytu a jiné doklady. Měli byste také vědět, že přídavky se vyplácí maximálně šest měsíců zpětně, takže byste o ně měli požádat nejpozději v šestém měsíci vašeho pracovního působení v Německu.

Kdo neumí německy, pro toho by vyřizování bylo pravděpodobně dost náročným procesem. I pro ty, kdo němčinu ovládají, může být problematické. Běžný člověk se neorientuje v zákonech, pro vyřízení přídavků navíc musíte kombinovat zákony německé a české (slovenské).

Právě proto je výhodnější obrátit se na odborníky. Společnost TJ-Legal už dlouhé roky pomáhá vyřídit veškeré administrativní kroky Čechům a Slovákům pracujícím v Německu. Pomůže i s vyřízením Kindergeld. S jejich pomocí získáte maximální částku ve velmi rychlém čase, a hlavně bez starostí. Více informací a kontaktní formulář najdete přímo na webu TJ-legal.cz.

Sdílet článek