Jak zhubnout bez trápení

kalorické tabulky

Kilogramy navíc nikoho moc nepotěší. Jak s nimi zatočit bez zbytečného trápení? Chce to promyslet svůj denní režim. Jak jíst, co vybrat, kdy zařadit víc pohybu. Také se nezapomeňte dostatečně radovat z realizování změny dosavadního stylu života.

Buďte fit v pevnějším těle

S úsměvem jde všechno líp, platí to i pro plánované ubývání kil. Když se ráno probudíte celí nešťastní z toho, že už vás zase čeká dřina a hladovka, nečekejte dobré výsledky. Pozitivní mysl pomůže i tělu, kterému dodá potřebnou energii k dosažení stanovených cílů. Nejprve si prohlédněte různé zdravé recepty. Uvidíte, že některé kombinace vám budou chuťově velmi vyhovovat, čímž se snadněji zbavíte chutí na lákavé sladkosti. Ostatně i chutě na dobroty zaženete mnohem zdravějšími variantami. Ani jídelníček na hubnutí nevypadá jako nejodpudivější strašák. Nečekejte žádné hladovění, kdy se budete bát jít do společnosti, aby vám zde nezačalo kručet hodně nahlas v žaludku. Vyvážená strava několikrát za den bude pro někoho znamenat sníst mnohem více než v dosavadním tempu rychlého stravování.

Nižší váha pod dohledem

Jakmile se začnete stravovat bez cukrovinek a tučných jídel, neznamená to ještě výhru. Pokud sníte příliš mnoho ovoce, zeleniny, cereálních výrobků, vajec a masa, může se též jednat o kalorickou bombu. V tomto případě hledejte kalorické tabulky, které vám zobrazí informace o energetickém obsahu konkrétních potravin. Chcete vědět, jestli máte normální váhu, trpíte obezitou či podvýživou? BMI kalkulačka vám váhu spočítá s ohledem na věk, pohlaví a výšku. K těmto údajům přidáte aktuální váhu, přičemž okamžitě zjistíte, jestli vás čeká úprava jídelníčku. Rozhodně to nepůjde bez pohybu. Pro začátek zkuste zařadit alespoň chůzi několikrát týdně. Pokud půjde o pravidelné toulky do kopce, tělo se pořádně nastartuje. Posléze zkuste doplnit o posilování problematických částí.

Sdílet článek