Jak vybrat pohodlné spodní prádlo?

Dámské spodní prádlo

Bez spodního prádla si mnoho z nás neumí představit svůj šatník. Aby bylo pohodlné a dobře se nosilo, musíme si pečlivě vybrat.

Velikost

Podle průzkumů si až 60 % mužů kupuje prádlo nevyhovující velikosti. A to ne menší, jak by se mohlo zdát, ale naopak větší, což způsobuje nepohodlí. Prádlo, které špatně sedí, nám pak celý den dokáže znepříjemnit. Naopak ženy si vybírají velikost spíše menší, prádlo pak škrtí a dře. Vybrat si velikost spodního prádla, kterou opravdu máme, je tak základ pro pohodlné nošení.

Střih

Dámské spodní prádlo má na výběr mnoho střihů a tvarů kalhotek i podprsenek, orientovat se tak musí především podle své postavy. To, co kamarádce sedí a skvěle se jí nosí nemusí nám vůbec vyhovovat. Pánské spodní prádlo nabízí tři základní střihy, boxerky, trenýrky a slipy. První dvě varianty mají nohavičku, poslední je naopak bez.

Materiál

Nejoblíbenější je stále bavlna, která u spodního prádla provází již několikátou generaci. Lze ji však také kombinovat s dalšími vlákny, které jí dodají větší pružnost, delší životnost a větší stálost barev. Kombinace bavlny a viskózy, elastanu, polyesteru nebo spandexu se pak hodí i pro prádlo na sport. Umělé materiály preferujte jen u funkčního prádla, kde využijete vlastnosti jako je rychlejší schnutí nebo odvod vlhkosti. Pro klidnější dny dejte přednost přírodním materiálům, které minimalizují riziko podráždění kůže nebo vzniku dalších problémů.

Aktivita

To, co v příštích hodinách plánujeme dělat, často ovlivňuje i výběr prádla a zvlášť u mužů. Ti potřebují pro své choulostivé partie také dostatečnou oporu. Při sportu je opora důležitá, zvolit je tak lepší upnuté střihy slipů nebo boxerek. Naopak pro volnější dny nebo horké léto jsou vhodné vzdušné trenýrky s volným střihem a širokými nohavicemi.

Vybrat si spodní prádlo nám nemusí připadat nijak složité, kritéria by ale měla bát i jiná než jen cena nebo motiv. Ani ten nejmodernější design nám nijak nepomůže, pokud střih nebude sedět.