Jak se v zimě chovat k vlasům, abyste je nemusela schovávat pod čepicí?

dámské kadeřnictví praha

Patříte mezi ty, pro které je příchod zimního období něco jako malá katastrofa? Vlasy popadají, prořídnou, ztratí svůj přirozený lesk, více se lámou a objem jako by ani neexistoval? Možná byste se měla zamyslet, zda jim v náročnějších podmínkách, jakými počasí v zimě nesporně bývá, dopřáváte dostatečnou péči. I po průchodu zasněženou ulicí můžou vaše vlasy zůstat v klidu, pokud budete dodržovat několik zásadních pravidel. Zde jsou:

Pravidlo č. 1: Bez olejů ani ránu

Vlasové oleje jsou něco jako zázrakem naší doby. Už předci o účinných vlastnostech jednotlivých druhů olejů věděli své, tak proč se i my neřídíme léty prověřenými triky na zisk lesklé hřívy?

Ptáte se, jaký olej vašim vlasům pomůže nejlépe? Vlasům s problémy s lámavostí udělá velkou službu ricinový olej, pokud toužíte po spolehlivé ochraně, sáhněte po jojobovém. Makadamiový olej zase vaši korunu krásy nadopuje látkami podporující regeneraci. A ani tak nezáleží na konkrétním vlasovém produktu, který zakoupíte. Nemusíte sahat hluboko do peněženky, pokud si chcete zakoupit kvalitní péči, protože podle odborníků i olejíček za pár korun z drogerie udělá podobnou službu.

Pravidlo č. 2: Omezte tepelnou úpravu

Nedáte bez žehlení, kulmování a fénování ani ránu? Pak vás tato rada příliš nepotěší. Je přirozené, že každý zásah tepla naruší strukturu vlasů, o to více se pak ničí při větších výkyvech teplot, když přecházíte z tepla do zimy – konečky přímo trpí. Pokud si nedokážete představit vyjít ráno z domu bez vyžehlených vlasů, aplikujte na ně alespoň před žehlením nějaký přípravek určený na jejich ochranu. Ideálním pomocníkem pro rovné vlasy bez zásahu žehličky je fén s možností nastavení studeného vzduchu – vlasy si jimi vyfoukejte přes hřeben poté, co po mytí trochu proschnou a nebudou úplně mokré. Obrňte se ale trpělivostí a připravte se, že studeným foukáním strávíte v koupelně více času. Odměnou vám budou zářivé a zdravě vypadající kučery.

Pravidlo č. 3: Vyhlaste válku statické elektřině!

Suché a unavené vlasy mají větší tendenci elektrizovat, obzvlášť pokud v zimě nosíte čepice, kapuce a čelenky, které se o vlasy třou a po jejich sundání máme kolem hlavy pomalu svatozář. A ruku na srdce, je to pěkná otrava. Naštěstí už existují přípravky, které po aplikaci na vlasový porost tento nepříjemný jev odstraní. Pokud na přípravky nedáte, snažte se svou korunu krásy co nejvíce hydratovat pomocí šampónů s hydratačními účinky a pijte dostatek tekutin.

Pravidlo č. 4: Vlasový guru po ruce

Kvalitní kadeřnická péče je pro vlasy, ať už je zima nebo léto, naprostým základem každé ženy. Nebo by alespoň měla být. Jestliže vám příroda ohledně vlasů moc nenadělila, platí to několikanásobně. Mnoho žen v zimním období vlasy zkracuje, nebo si alespoň nechá častěji krátit konečky, aby vlasům ulevily. A nemusíte za kadeřníkem jen kvůli změně účesu. Ten dobrý vám poradí, jaké ošetření si můžete doma na speciálně váš typ vlasů aplikovat, případně doporučí nějaký z jemu osvědčených. Zároveň si v každém dobrém kadeřnictví můžete dopřát regenerační kúru. Bohatá je na kvalitní dámská kadeřnictví Praha, kde se to špičkovými salony jen hemží, odborníky však lze najít všude, stačí jen pečlivě bádat v recenzích.

Sdílet článek