Jak přes Vánoce nepřibrat

běžecký pás

Vánoční svátky a rodinné návštěvy svádí k tomu, abyste ochutnali cukroví, užili si vaječný koňak nebo domácí bailyes. K tomuto období už tak nějak obžerství patří, většina z nás pak následně nechápe, kde se vzala ta novoroční kila. Víte, jak to udělat, abyste přes Vánoce nepřibrali?

1) Jezte z menších talířů

Možná se budete divit, ale pokud si naservírujete jídlo na menší talíře, tak opticky vytvoříte dojem, že jste snědli celý talíř, ale přitom se jedná o menší porci. Na menší talíř si nenaložíte tolik jídla, abyste byli přejedení. A o to jde, jíst do polosyta.

2) Ochutnejte jen pár kousků cukroví

Nemusíte se ochudit o vánoční cukroví. Vyberte si svůj oblíbený druh a klidně jej ochutnejte. Vyhněte se jen tomu, že sníte každý den celý talířek cukroví. Jeden nebo dva kousky jsou povoleny, navíc pokud máte dostatek pohybu na procházce nebo třeba běžeckém páse.

3) Dostatečně pijte

Kromě pravidelného stravování je důležitý i pitný režim. Snažte se vypít alespoň dva až tři litry tekutin. Může se jednat o vodu s citrónem nebo třeba ovocný čaj. Vyhýbejte se slazení čaje, perlivým sladkým limonádám, a pokud si chcete dát alkohol, tak v redukci spíš jen výjimečně.

4) Zařaďte do programu cvičení

Pokud si chcete Vánoce užít bez toho, abyste museli řešit, co a kolik toho na návštěvě sníte, zařaďte pravidelné cvičení. Skvělý způsob, jak si cvičení zpříjemnit, je koupě rotopedu nebo eliptického trenažéru, kdy můžete cvičit i u televize.

5) Nechte si naložit chytré dárky

Zajímavým způsobem, jak o Vánocích udržet svou váhu, je přát si chytré vánoční dárky. Mezi nimi mohou být stroje ke cvičení, cvičební pomůcky nebo třeba doplňky stravy, které podporují hubnutí.

6) Neschovávejte váhu

Někteří lidé si chtějí Vánoce užít naplno, a tak raději schovají váhu, na kterou přes svátky nestoupají. Na konci roku se však můžete velmi nepříjemně divit. Nedělejte to a snažte se jíst střídmě, mít dostatek pohybu a nebudete muset řešit radikální hubnutí.

7) Zapomeňte na předsevzetí

Neříkejte si, že začnete hubnout po novém roce, a neodkládejte zdravý životní styl. Začněte již dnes a uvidíte, že výsledky, které se dostaví o to dřív, vás příjemně překvapí a budou motivovat k tomu setrvat a dojít až do vysněného cíle.

Sdílet článek