Jak pečovat o náramky z minerálů

Náramky z minerálů

Náramky z minerálů jsou v posledních letech doslova hitem. Staly se symbolem zamilovaných párů, které je nosí ve stejném nebo podobném zbarvení. Někteří jedinci však nosí náramky z minerálních kamenů proto, že se domnívají, že jim drahé kameny a polodrahokamy opravdu prospívají. Ať už vlastníte náramky z minerálů proto, že je má vaše drahá polovička, nebo jen věříte, že vás posilují, měli byste vědět, jak se o tento módní doplněk starat. 

O každý minerál se pečuje jinak. Zmiňme si proto nejčastější minerály, z nichž se náramky vyrábí, a zároveň také informaci o tom, jak o daný minerál pečovat. Obzvláště jsou oblíbené dámské náramky z minerálních kamenů.

Jak pečovat o akvamarín

Minerál jménem akvamarín je kamenem vody a přináší člověku klid a ticho. Jelikož se jedná o kámen vody, nenabíjí se na přímém sluníčku (na něm ztrácí svou krásnou barvu). Raději ho přes noc položte na horský křišťál, kde se minerál opět nabije. Nebo se nabije i ve stínu na denním světle. 

Jak pečovat o fluorit

Fluorit je známý pro svou sílu chránit (zejména pokud mluvíme o psychice a duševní úrovni). Umí posílit myšlenky a potlačit naše moce. Jelikož dokáže absorbovat negativní energii, jedná se o velice mocný kámen, který se musí čistit alespoň jednou týdně. Čistíme ho několik minut pod tekoucí vlažnou vodou. Suší se pak následovně na přímém sluníčku, které ho zase nabije pozitivní energií. 

Jak pečovat o ametyst

Symbol duchovní síly a meditace – i tak lze definovat minerál jménem ametyst. V jeho moci je zahánět noční můry i nespavost a péče o něj není nijak náročná. Stačí, když ho omyjete pod proudem vlažné vody a přes noc ho necháte v misce s křišťálem. Nabíjí se zásadně ve stínu, protože na sluníčku by ztratil svou krásnou barvu.

Jak pečovat o býčí oko

Býčí oko neboli kámen vitální energie. Tento minerál posiluje paměť i koncentraci a nabíjí se zásadně na přímém sluníčku. V tomto případě se nemusíte obávat toho, že by se ztratila jeho barva.

Sdílet článek