Jak na krásnou postavu už za měsíc

běžecký pás

Myslíte si, že krásná a vypracovaná postava je jen nesplnitelným snem? Pokud začnete se svým snažením už dnes, tak již za měsíc uvidíte na své postavě první změny. Začněte pomalu, cvičte s rozumem a nezapomínejte na správnou stravu.

Odlehčete jídelníček

Podpořte své snažení a odlehčete jídelníček. Pokud je to možné, vyplatí se vynechat smažené a tučné pokrmy, polotovary a také jídla s vysokým obsahem tuku. Jaro si přímo říká o odlehčení stravy, například v podobě salátů, ovoce, smoothie nebo třeba libového masa s přílohou.

Zbavte se cukru

Zkuste ze svého jídelníčku vysadit cukr. Vyhněte se hlavně sladkému pečivu, sladkostem a bonbonům. Na nějakou dobu si odepřete také domácí buchty a sladké dezerty. Zdravý cukr doplníte ovocem, které je vhodné konzumovat zhruba do 14. hodiny.

Začněte pozvolna

Začněte pomalu a nechtějte všechno hned. Zapomeňte na každodenní stoupání na váhu a stresování se tím, že ze dne na den deset kilogramů opravdu neztratíte. Počítejte také s tím, že když začnete cvičit, váha se může i zvýšit, protože svaly jsou těžší než tuk. Raději se vždy změřte a sledujte ubývající centimetry.

Domácí posilovna

Aby bylo vaše snažení podpořeno i pravidelným cvičením, tak si doma zařiďte posilovnu. Budete k tomu potřebovat běžecký pás nebo třeba eliptický trenažér, podložku na cvičení, věž s činkami a další pomůcky, kterými může být cvičební guma nebo závěsný TRX systém.

Pravidelné cvičení

Naplánujte si pravidelné cvičení, hlavně pokud chcete již za měsíc vidět první pozitivní změny. Neměli byste cvičit každý den, pokud by se nejednalo třeba jen o 30 minut cvičení. Ideální bude, když začnete cvičit ob jeden den. Zkuste také prostřídat partie, které posilujete. Jeden den cvičte například nohy, další den volno, další den posilování břicha, den volna, posilování zad a podobně.

Kardio aktivity

Nezapomínejte na kardio aktivity, mezi které patří běh na běžeckém páse, jízda na rotopedu, případně cvičení na eliptickém trenažéru. Dopřejte si alespoň 20 až 40 minut na tomto stroji před posilováním. Poté alespoň 30 minut posilujte, a nakonec si klidně ještě dopřejte 10 až 20 minut cvičení na stroji.

Sdílet článek