Jak držet keto dietu, aby správně fungovala

ketomix

Určitě jste už o tomto novém fenoménu ve světě hubnutí slyšeli. Nejedna celebrita si keto dietu a s ní spojené shazováni přebytečných kil pochvaluje. Pokud i vy chcete tuto dietu vyzkoušet, přinášíme vám informace o tom, o co vlastně jde, jak funguje a jaké zásady byste u ní měli držet.

Keto dieta – na jakém principu funguje?

Když tělu nedodáte dostatek cukru, bere si energii z tukových zásob. V játrech se začnou produkovat ketony, které jsou použity jako zdroj energie. Tomuto stavu se říká „ketóza“. Jak jí nejlépe docílit? Tím, že snížíte podíl sacharidů ve stravě na maximálně 50 gramů denně. Chybějící sacharidy však musíte doplnit bílkovinami a zdravými tuky.

Co tedy jíst a co vynechat?

Při keto dietě jezte potraviny bohaté na bílkoviny a zdravé tuky. Ideální jsou ryby, maso, vejce, sýry a zelenina. Nejsou vhodné brambory, ani mrkev. Skvělé jsou pekanové, macadamové nebo para ořechy. Vyhnout byste se ale při této dietě měli kešu ořechům a pistáciím.

Ze svého jídelníčku okamžitě musíte vyřadit mléko, cukr, bílou rýži, těstoviny, veškerou bílou mouku a produkty z ní. Zapomeňte na alkohol a kávu si od teď dáte už jedině bez mléka. Ani některé ovoce není vhodné – třeba banány nebo hroznové víno. A to zdaleka není úplný seznam „povolených a zakázaných“ potravin.

Protože je toho hodně, existují na trhu speciální produkty, s kterými přišla česká značka KetoDiet. Můžete si sestavit svůj keto mix a začít tak pohodlně a bez složitého nakupování a přemýšlení začít držet keto mix dietu.

Dosud používané recepty už téměř nebudete potřebovat

S novým stravováním je spojený také nový způsob vaření. Musíte začít úplně od začátku a zapomenout na většinu receptů, které jste doposud znali. Nyní vás čeká nová výzva v podobě keto mix receptů! Tak hurá do toho a přejeme vám hodně štěstí a zábavy s hubnutím!

Sdílet článek