Jak cítit komfort i během menstruace

mastná pleť

Ženské dny již díky bohu nejsou dávno tabu. Naopak stávají se hlavním tématem v různých článcích, rozhovorech, jsou organizovány ženské kruhy, podporuje se sdílení a otevřenost. Nicméně každá žena je jiná a prožívá svoji menstruaci co do bolesti a dalších doprovodných projevů úplně jinak.

Jak si tedy my, ženy, můžeme dopomoci k hladšímu průběhu?

Myšlenky dělají den!

Naše mysl je velmi silný organizátor života. Pokud nás napadají myšlenky typu: ,,Zase to mám, určitě mě bude bolet břicho, musím se tahat s menstruačními pomůckami na dovolenou,“ vznikne v nás pocit, který ovlivní celé následující dny. Buďme proto k sobě spíše laskavé a pečující. Vždyť to je to, co v těchto dnech potřebujeme nejvíce. Dopřejme si to tedy i my samy.

Menstruace jako dar?

Ano, přesně takto naše dny berme. Je to přirozenost těla a jeho um, abychom my ženy mohly přivést na svět nový život. A už vůbec se není za co stydět. Bez ní a dalších procesů v našem těle by to nešlo, avšak my na to často zapomínáme. Je věděcky dokázáno, že právě negativní přístup způsobuje často stažení svalstva a bolest.

Co vyhovuje vám?

V každém moderním článku se dočtete, jak skvělý a ekologický je menstruační kalíšek či menstruační kalhotky. Ale co vy, když sázíte nejraději na obyčejné hygienické vložky? Odpověď je jednoduchá! Zůstaňte u nich, buďte svá a nenechejte se ovlivnit moderními metodami, které vám třeba nic neříkají. Opět si připomeňte ten nejdůležitější bod, kterým je “péče o vlastní pohodlí na prvním místě”.

Komfort pro vaši svatyni

Všechny se chceme během našich dnů cítit co nejpohodlněji a základem je bez pochyb i kvalitní spodní prádlo z přírodních materiálů. Oblíbenosti se těší třeba bavlna. Volte v tyto dny prádlo prodyšném a pohodlné, bez škrtících krajek a mašliček.

Pleti výživu

Jedním z projevů takzvaného PMS jsou i různé problémy na naší pokožce – mastná pleť, pupínky, začervenání. Dopřejte pleti proto zvýšenou pozornost a péči. Například jílovou maskou, která vyčistí póry. A tonikum poté použijte pro regeneraci pleti a vaší krásy.

Sdílet článek