Inline bruslení: zábava a sport, při kterém zhubnete!

inline hokej

Cítíte, že se potřebujete trochu hýbat, nabrat formu nebo zhubnout? Pokud vás nebaví běhání, nechodíte rádi do posilovny a míčové hry už vůbec nejsou vaším šálkem kávy, vyzkoušejte inline brusle. Jedná se o pohyb, kterému se může věnovat každý nehledě na věk, i když se zdá, že jde především o záležitost pro mladé. Bruslení je zábava, při které skvěle zformujete své tělo a navíc má tento sport i další pozitivní účinky na zdraví.

Spálíte kalorie a zlepšíte krevní oběh

Díky pravidelnému bruslení spálíte tuk a posílíte svaly dolních končetin. Jeho účinky bývají přirovnávány k běhu, na rozdíl od něj ale nezatěžují tolik klouby. Je to účinný prostředek ke spalování kalorií. Chcete konkrétní čísla? Tady jsou: pokud zvolíte lehčí tempo do cca 10 km/hod, spálíte 350-400 kcal, při rychlosti 15 km/hod se spálené kalorie vyšplhají na 450-600 kcal. A to už je pořádná nálož jídla, co říkáte?

Inline bruslení je také vhodná kardio aktivita pro zlepšení krevního oběhu a posílení srdečního svalu. Při rychlejší jízdě se můžete dostat až na 180 tepů za minutu.

Tento sport, jak už bylo řečeno, je vhodný pro každého. Je skvělý také jako poporodní trénink, protože maminka může v pohodě bruslit se svým miminkem v kočárku. Dejte si však pozor vy, které trápí bolest zad. V tomto případě volte raději jinou pohybovou aktivitu.

Co patří mezi základní vybavení?

Pokud chcete s inline bruslením začít, budete potřebovat samozřejmě kolečkové brusle, chrániče, helmu a pohodlné sportovní oblečení. Ti, kteří upřednostňují divočejší bruslení, jízda po stezce je jim málo a hrají inline hokej, potřebují navíc speciální kalhoty a rukavice. Pokud si pořídíte brusle a budete je opravdu využívat, časem bude potřeba dokoupit a vyměnit kolečka na brusle, které se značně liší dle toho, jsou-li určena do bruslí pro rekreační jezdce, nebo odvážné sportovce.

Sdílet článek