I nejluxusnější péče o vlasy začíná správným mytím

kadeřnické potřeby

Reklamy jsou plné „zaručeně nejlepších“ přípravků na vlasy, ať už jde o šampony, kondicionéry, masky, nebo různé rozčesávače. Ale, věřte tomu nebo ne, primární je samotné mytí vlasů. Je předskokanem každé, byť sebelepší, péče a kadeřnické potřeby. Jakmile neumíme vlasy dobře umýt, jsou nám veškeré drahé kosmetické produkty k ničemu. Kvalitní mytí vlasů totiž nejen  odstraňuje pevné nečistoty, ale také podporuje činnost mazových žláz a vyživuje potřebnými vitamíny vlasové cibulky. Nemáme-li kvalitně umyté vlasy, nemůžeme očekávat ani kvalitu účesu. Ať nám kadeřnice vytvoří na hlavě jakýkoli úchvatný kousek, na poškozených vlasech vypadá vždy jen z poloviny dobře.

Jak často mýt?

V tomto případě platí více než kde jinde, že záleží na spoustě okolností… Stejně jako je každý člověk individuální osobnost, mají i vlasy různý charakter. Někomu se mastí, popřípadě se potí častěji, někomu méně. Významnou roli zde hraje i prostředí. Jinak je na tom s pocením dáma v kanceláři a jinak servírka, jež celý den pobíhá po place a potí se. Při takovémto typu zaměstnání je možné mít si vlasy den co den. Někdo má naopak vlasy spíše vysušené – v těchto případech bude stačit méně časté mytí, tedy jednou za 4 dny.  Velmi dobrým signálem k tomu, že už vlasy potřebují umýt, je svědění pokožky hlavy. Poslechněte tyto signály a dejte vlasům, co požadují.

Pečující produkty

Přípravků pro péči o vlasy jsou dnes plné drogerie. Možná vás neláká vyzkoušet všechny a vystačíte si s málem. Co by ale ani u základního mytí nemělo chybět jsou dva produkty – šampon a kondicionér. Existuje řada lidí, kteří se kondicionéru vyhýbají. Na vině je jeho těžká a mazlavá konzistence, jež vlasy hydratuje natolik, až jsou do dvou dnů mastné. Ale nenechte se mýlit. Stačí si prohlédnout kvalitní kadeřnické potřeby a najít takový kondicionér, s nímž zapomenete na stavy rychle se masticích vlasů. Stejně jako by se vaší pleti nelíbilo, kdybyste jí nedodali výživu ve formě hydratačního krému, budou i vaše vlasy trpět nedostatkem výživy. Zatímco nás šampon zbavuje pevných nečistot a omývá pokožku hlavy, kondicionér dodává do poškozeného a díky šamponu otevřeného vlasu všechny potřebné živiny.

Sdílet článek