Hurá do Chorvatska: Naplánujte si dovolenou snů!

Ubytování v Istrii

S přílivem slunečních paprsků vyvstává také otázka letní dovolené. Kde ji strávit, aby si člověk pořádně odpočinul od všech starostí a přišel na jiné myšlenky. Co takhle vyrazit do Chorvatska?

Do Chorvatska autem, autobusem i vlakem

Výhodou Chorvatska je jeho vzdálenost od České republiky. Zdatný řidič ji zvládne během noci, takže se do této jihoevropské země může vypravit i po vlastní ose. Kdo nerad řídí, ten si zvolí cestu autobusem nebo vlakem. Nejvíce zhýčkaní letí letadlem. Jadranské moře nabízí krásné pláže a samo Chorvatsko je zajímavou zemí s hezkou přírodou, v níž nechybějí ani hory. Netřeba proto jen lenošit u vody, ale je možné vyrazit na pěší procházku po okolí místa, v němž je člověk ubytovaný.

Ubytování v Istrii

Oblíbenou oblastí v Chorvatsku, kam vyrážejí tisíce turistů, je poloostrov Istrie. Nachází se v severní části země a nabízí středozemní klima. Ubytování v Istrii má své kouzlo. Současně se jedná o nejbližší možnou destinaci na cestě z České republiky do Chorvatska. Komu se nechce jet až daleko na jih, zůstává právě zde.

Ubytování v Pule

Jen necelých 90 kilometrů od italského přístavu Terst leží chorvatské město Pula. Je vyhledávané i milovníky historických památek, kterých je zde z antických dob poměrně dost. Ubytování v Pule umožňuje si pozůstatky antických staveb podrobně prohlédnout a zároveň si vychutnat koupání v mořské vodě. Víte, že Pula je posledním městem na evropské cyklotrase EuroVelo 9, který začíná v Gdaňsku, protíná střední Evropu a končí na pobřeží Jadranu?

Apartmány v Poreči

Kromě města Puly je zajímavým míst k ubytování na Istrii také město Poreč. Je o něco menší než Pula, ale neméně historické důležité. Jeho Eufráziova bazilika je dokonce na seznamu světového dědictví UNESCO. V letní sezónu se počet obyvatel, kteří využívají k bydlení apartmány v Poreče, zvyšuje až na 120 tisíc.