Hovězí hydrolyzovaný kolagen je výborným prostředkem pro udržení zdraví kloubů

hydrolyzovaný kolagen

Kdo by si nepřál do vysokého věku si udržovat zdraví, fyzickou i psychickou svěžest. Přispívá k tomu nejen vyvážená strava a dostatek pohybu, ale také některé potravinové doplňky. Jedním z nich je kolagen. Co všechno vám jeho konzumace přinese?

Proč používat kolagen?

Víte, že collagen neboli kolagen je základní stavební hmotou pojivových tkání? Ve své podstatě je to nerozpustná bílkovina, která tvoří až 30 % všech proteinů v těle všech savců. Je tedy zřejmě, že se bez něho neobejde ani lidský organismus. Kolagen sehrává i docela podstatnou roli při stárnutí organismu. Kdo si chce zachovat pružnou pleť a zdravé orgány včetně kloubů, ten bude kolagen konzumovat ve zvýšené míře třeba ve formě potravinových doplňků. Příznivý vliv má také na vlasy a jejich kvalitu, pomáhá budovat svaly a spalovat tuk, detoxikuje tělo a snižuje hladinu cholesterolu v krvi. Působení kolagenu na tělo je veskrze pozitivní. 

Co je to hydrolyzovaný kolagen

Na doplňování kolagenu se doporučuje používat především hydrolyzovaný kolagen, který je štěpený. Je stravitelnější, lépe se vstřebává a člověk z něho více získá než z běžného kolagenu ve formě želatiny. Je-li kolagen hydrolyzovaný, velmi dobře se rozpouští v tekutině – můžete ho přidat klidně do džusu a takto ho do těla snadno dostat. Je to možná pohodlnější než konzumace kolagenu ve formě pilulek. 

Jak často by se měl kolagen užívat?

Aby měl kolagen v těle nějaký efekt, měl by být ve formě potravinového doplňku užíván minimálně po dobu tří měsíců. Takto dokáže pomoci při bolestech kloubů, zpomaluje stárnutí a tvorbu vrásek. Víte, že přirozená tvorba kolagenu v těle se začíná zpomalovat už ve věku 20 let? Ve čtyřiceti pak tvorba kolagenu prudce klesá, což vede k prvním známkám stárnutí, kdy se více objevují vrásky na obličeji, horší se kvalita pleti a vlasů a objevují se problémy s klouby. Pokud se tyto potíže objeví, je na místě do svého jídelníčku kolagen zařadit.

Hovězí kolagen s ověřeným původem

Na trhu je celá řada přípravků s collagenem a zjistit, který je nejlepší kolagen, může být pro neinformovaného člověka složité. Vhodné je třeba vsadit na hovězí kolagen v přírodním složení v hydrolyzované formě, jež nabízí vysokou kvalitu, biologickou aktivitu, dobrou rozpustnost i vstřebatelnost. Při výrobě hovězího kolagenu se používají suroviny vysoké kvality, jež mají ověřený původ a certifikát čistoty. Nespornou výhodou je, že jeho chuť je neutrální a bez zápachu. Zároveň neobsahuje žádná nevhodná aditiva, jako je například lepek, sója, laktóza nebo umělá sladidla. Mohou si ho tedy dopřát i lidé s nesnášenlivostí lepku.

Kdo by především měl kolagen konzumovat?

Od věku čtyřiceti let by měli lidé začít přemýšlet nad tím, aby kolagen do svého jídelníčku zařadili. Oddálí tak potíže, jež souvisejí se stárnutím kloubního aparátu. Je vhodný zejména pro seniory, sportovce a nebo pro ty, kdo mají problémy s klouby.

Sdílet článek