Golf a ženy – 5 důvodů, proč byste ho měla hrát i vy

golfové tričko

Golf rozhodně není jen hra gentlemanů. Tento elegantní sport čím dál častěji objevují i ženy. Proč byste se do něho měla pustit i vy? Jaké benefity vám přinese?

Utužíte vztahy

Golf je společenský sport, při kterém rozhodně nezůstanete sama. Ba naopak. Budete při něm obklopena lidmi, navážete nové vztahy, ale také utužíte vaše přátelství a především se perfektně pobavíte. Rovnocenně soupeřit můžete díky handicapovému systému s kýmkoli – roli nehraje věk, pohlaví, ani zdatnost vašeho protivníka. Obě strany tak „jedou“ na maximální výkon a vyhrát může kdokoli.

Bude vám to slušet

Důležitou roli hraje při golfu oblečení, ve kterém se odráží elegance této krásné hry. Můžete se tedy spolehnout na to, že vám to bude slušet. Zapomeňte na tepláky, vytahaná trička či obyčejné rifle, ale sáhněte po golfovém tričku s límečkem, polokošili, dlouhých kalhotách. Pokud to počasí dovolí, klidně oblékněte i sukni nebo golfové šaty, nikoli však v mini délce. Nezapomínejte, že se budete ohýbat pro míčky, tak ať náhodou neukážete víc, než byste chtěla a než by bylo záhodno.

Hodně se naučíte

Golf vás naučí přesnosti, trpělivosti a vysoké koncentraci. To vše se podepíše nejen na vaší lepší výkonnosti a výsledcích, ale oceníte to také v běžném životě. Díky soustředěnosti zvládnete mít věci pod kontrolou a zaměřit svou pozornost tím správným směrem. Skvěle si pročistíte hlavu, utřídíte myšlenky a jen tak něco vás nerozhodí.

Výmluvy při něm neobstojí

Golfová hřiště dnes najdete prakticky na každém rohu, určitě se tedy nějaké nachází i ve vaší blízkosti. Hry se nemusíte vzdávat ani na dovolené, ba naopak, některé destinace jsou golfu přímo zaslíbené – Španělsko, Itálie, Spojené arabské emiráty, Turecko. Přitom poplatky se příliš neliší od těch, které zaplatíte v Česku. Navíc každé hřiště je jiné, zajímavé, rozmanité, a tak i zážitek bude pokaždé rozdílný.

Zlepšíte svou kondici

I když se to na první pohled nemusí zdát, vaše fyzička dostane při tomto „oddechovém sportu“ zabrat a možná se i zapotíte. Za několik hodin, během nichž uděláte golfové kolečko, spálíte až 1500 kalorií. A co teprve, když k tomu připočítáte nošení golfového bagu s holemi – to je v podstatě taková malá posilovna a turistika dohromady. Zapojíte svaly, o kterých ani netušíte, že je máte. Pokud vás však golf chytne, budete ho brát nejen jako „formovač“ postavy, ale především jako dokonalou relaxaci. Tak vzhůru na hřiště!

Sdílet článek