Co nesmí chybět v kosmetickém kufříku

bronzer

Kosmetický kufřík je pro ženy splněným snem, muži se v něm jen těžko orientují a mohou si myslet, že právě zde ženy schovávají všechna svá kouzla a tajné alchymistické přísady. Máte i vy svůj kufřík plný kouzelné kosmetiky? Podívejte se, co vše v něm najde své místo.

Krémy na pleť

V kosmetickém kufříku by rozhodně neměly chybět různé druhy krémů na pleť. Vyberte si krém podle toho, jaké problémy s pletí vás trápí a co chcete krémem řešit. Můžete v něm mít pleťové krémy proti akné, proti vráskám nebo třeba krémy na suchou pleť. Součástí kufříku by měla být i podkladová báze, v ideálním případě bb krém, který bude obsahovat krém, ale i make-up.

Make-up a pudr

Na podkladovou bázi většinou nanášíte make-up. Pokud máte bb krém přímo s make-upem, stačí obličej zapudrovat či jinak zafixovat a pokračovat například líčením očí nebo rtů. Pokud však použijete pouze krém na pleť, je potřeba nanést make-up. Nebojte se použít také korektor pro zakrytí nedokonalostí, případně bronzer pro zvýraznění potřebných míst na obličeji. Tvářenka vám pomůže zvýraznit lícní kosti a celkově obličej zúžit a zeštíhlet.

Líčení očí

Pro líčení očí mějte v kosmetickém kufříku oční stíny, vyživující řasenku a tužku na oči. Oblíbené jsou i tekuté oční linky nebo tužky na oči. Vyberte si oblíbenou barvu, kterou použijete na stíny nebo se inspirujte hodícími se barvami k barvě vašich očí nebo vašeho oufitu. K delším a lépe tvarovaných řasám použijte kleštičky na řasy.

Líčení rtů

Naličte své rty pomocí rtěnky, lesku na rty, případně použijte konturovací tužku na rty. Opět vyberte barvu rtěnky nebo tužky podle toho, co se k vám hodí a jaké máte na sobě oblečení. Pokud se líčíte do práce, do města nebo plánujete běžné každodenní aktivity, můžete si nalíčit jen oči, případně jen rty. K večernímu líčení se hodí nalíčené i oči i rty.

Péče o ruce

Součástí kosmetického kufříku jsou často i laky na nehty, případně celá manikůra. Dopřejte svým rukám také hydrataci a pořiďte si krém na ruce. Ten se hodí mít vždy s sebou i v kabelce nebo třeba jeden v kanceláři na stole. Mějte vždy upravené a čisté nehty. Je to jednou ze známek toho, že o sebe pečujete.

Sdílet článek