Co jsou pleťová tonika a proč by rozhodně měla být součástí vaší péče o pleť?

Tonika

Pleťová tonika odstraňují zbytky nečistot po prvotním umytí obličeje a připravují vaši pokožku na příjem živin z krémů, sér a pleťových masek. K čemu všemu jsou tonika dobrá a jak se liší od pleťové vody nebo hydrolátu?

Proč používat pleťová tonika?

Tonika byste měli používat po každém čištění pleti. Nejenže zbaví vaši pleť nečistot, ale také vyrovnají pH vaší pokožky.

Pleť má mít správně mírně kyselé pH (4,5 – 5,5). Mírně kyselé pH usnadňuje obnovování pleti a také zabraňuje vzniku infekcí z důvodu přemnožení škodlivých organismů.

Některé kosmetické přípravky mohou pH změnit a narušit tak ochrannou funkci pleti. Proto zásadně nedoporučujeme mýt si obličej běžným mýdlem nebo jinými přípravky, které pleť nadměrně vysušují.

Tonikum by nemělo být při čištění pleti používáno samostatně, ale vždy až po čistícím balzámu nebo pleťovém mléku.

Vyberte si tonikum pro svůj typ pleti

Existují různé druhy tonik pro odlišné typy pleti, podobně jako je tomu u pleťových krémů. Některá tonika hydratují a uklidňují, jiná regulují tvorbu kožního mazu.

Zvolte tedy své tonikum podle toho, zda máte suchou, mastnou, nebo smíšenou pleť. Jsou dokonce i tonika na akné.

Pleťová voda = tonikum?

Při hledání tonik někdy narazíte na označení “pleťová voda”. Některé firmy používají tyto dva pojmy jako synonyma, jiné je rozlišují jako dva různé produkty.

Jako rozdíl mezi pleťovou vodou a tonikem se někdy uvádí to, že tonikum je vždy bez alkoholu, zatímco pleťová voda jej může obsahovat.

Občas se do tohoto mixu také zařazuje hydrolát neboli květinová voda. Podobně jako tonikum i hydroláty pleť čistí, hydratují a připravují na další péči.

Květinové vody se vyrábí parovodní destilací rostlin a květů, proto obsahují mnoho bioaktivních látek a také nádherně voní.

Tonikum bývá někdy opomíjená součást péče o pleť, ale rozhodně byste jej měli používat. Vaše pleť tak bude dokonale čistá a snadněji získáte živiny z ostatních kosmetických produktů.

Sdílet článek