Cigáni

DOTAZ:

Ahoj Julie… chcel by som sa spýtať, čo pre Vás znamená slovo cigánka….. pretože tu som postrehol od jednej z vašich stúpenkyň mi povedala, že to sú zvieratá… a ako vnímate cigánov Vy?

Za odpoveď ďakujem

Feminisťák

ODPOVĚĎ:

Dobrý den, vás dotaz nechápu, jsou to lidé jako vy, tak nerozumím nač se ptáte.

Julie

15 comments

 1. [quote=Věra]Přesně.
  Nemám nic proti Cikánkám , Vietnamkám, Ukrajinkám, Slovačkám atd…

  Vadí mi jenom nepřizpůsobiví, feťáci, zloději, ******níci, nemakačenka, duševní socky, řvouni, extrémisti všeho druhu, no prostě všichni muži.[/quote]

  Mezitím co feťačky, zlodějky, extrémistky a nemakačenky neexistují 😀

 2. Mezitím co feťačky, zlodějky, extrémistky a nemakačenky neexistují 😀

 3. Přesně.
  Nemám nic proti Cikánkám , Vietnamkám, Ukrajinkám, Slovačkám atd…

  Vadí mi jenom nepřizpůsobiví, feťáci, zloději, ******níci, nemakačenka, duševní socky, řvouni, extrémisti všeho druhu, no prostě všichni muži.

 4. Aby bylo jasno – nemám nic proti Cikánům jako takovým. Stejně tak, jako nemám nic proti Vietnamcům, Ukrajincům, Slovákům atd…

  Jen se mi nelíbí některé skupiny lidí, jmenovitě nepřizpůsobiví, feťáci, zloději, ******níci, nemakačenka, duševní socky, řvouni, extrémisti všeho druhu.

  A to, že se v některých národnostních skupinách tyto typy lidí objevují častěji, než v jiných (rozuměj častěji, než je ostatním zdrávo), je problém jen a pouze těch národnostních skupin a hodnot, které vyznávají.

 5. Odpovídám na jednotlivé teze:

  1a) Rozlišujte mezi právní (či společenskou) a biologickou příslušností. [b]Občanství[/b] je věcí společenské příslušnosti (neboli k jaké komunitě/společnosti se hlásíte), zatímco [b]národnost[/b] je věcí biologické příšlušnosti (z jaké komunity/společnosti pocházíte).

  1b) To, že se někdo hlásí k českému státnímu občanství, z něj nesmyje toho Cikána, kterým se narodil. Stejně tak, jako občan Japonské či Vietnamské národnosti se může hlásit k Česku, ale pořád zůstane [b]národností[/b] Japonec (Vietnamec)

  2) K českému státnímu občanství se většina Cikánů hlásí proto, aby dostali sociální dávky – to je obraz toho, k čemu se hlásí a jaké jsou jejich postoje.

  3) Nevím, co konkrétně nepovažujete za zaměstnání, ale pokud takováto činnost přináší kladné hodnoty, pak je vykonávána oprávněně a má mezi zaměstnáními své místo, ať už spočívá v čemkoliv a ať už se vám líbí, nebo ne.

  Ať už je to jak chce, měl byste si příště dopředu zjistit rozdíl mezi národností a občanstvím. Přeji hezký den.

 6. Nechapu proc je vetsina diskuze nepovazuje za lidi… jejich chovani, ktere se rozhodne nevyskytuje u vsech jedincu, a tim padem je to nechutna generalizace, ma puvod v tom, ze za komunistu byl potlacovan jejich zpusob zivota, tzn. kocovani, protoze strana a vlada chtela mi vsechno pod kontrolou.
  Puvodnim domovem [b]Romu[/b] je Indie, kde byli jako Domove nejnizsi slechtickou kastou, ktera cestovala po slechtickych sidlech a vydelavala si hudbou a tancem. Vzhledem k tomu, ze to ted delat nemuzou, prirozene ztratili svuj historicky nejdulezitejsi zdroj obzivy a tim padem se jim tezko hleda novy. Vzhledem k tomu, ze jsou soucasti naprosto jine kultury, spatne se integruji do nasi spolecnosti, a proto radsi zustavaji spolu s lidmi, co znaji, tzn. rodinou, a ziji z penez, ktere nemusi ziskat kontaktem s bilymi lidmi. Duvodem tohoto chovani je prevazne ta xenofobni cast ceske a slovenske populace, ktera je nepovazuje za lidi, kdyz uz se rozhodnou poslat svoje deti do skoly, sikanuje je, a pokud i presto vystuduji, odmita jim dat jakoukoli praci.
  Tim padem radsi nez do skoly, kde by jim nadavali do spinavych cikanu, pujdou nekam \“vydelavat penize\“, coz vzhledem k tomu, ze jim neni umozneno ziskat normalni praci, casto znamena, ano, kradez a praci nacerno. A to vsechno jenom proto, ze jsou jina kultura a delaji veci jinak…
  Zajimalo by me, jestli bila rasisticka populace taky nesnasi Italy, protoze jedi focacciu a pizzu misto vepro-knedlo-zelo, Francouze, protoze maji jiny jazyk, a podobne. ********* je absurdni.
  Vsadim se, ze dostanu spoustu odpovedi ve stylu \“cerny smrdej a ty taky\“, ale nezajima me to. Pokud ma nekdo dostatecnou inteligenci na to, aby nemusel chodit na nocnik, mohl by se aspon pokusit chapat zrejme pravdy misto toho aby sleoe nasledoval rasisticke idealy.
  A mimochodem, vzhledove jsem asi nejbelejsi clovek, jakeho si vase omezene mozky dokazi predstavit.

 7. Berete na vědomí, že většina původních Cikánů v ČR se hlásí k českému občanství a je tedy na místě nazývat je Čechy? To čím člověk je, je obrazem toho, k čemu se hlásí, jaké jsou jeho názory a postoje. Mimo to, znám spoustu zaměstnání, které za zaměstnání nepovažuji a než je vykonávat je, v mém pohledu, lepší být nezaměstnaný.

 8. cigani jsou spiny, nechapu jak nekdo mohl vymyslet tak blbou rasu,cigani sou jako my? tak to vubec sou to cerny svine 👿

 9. Tenhle komentar se tak uplne netyka clanku, ale ted mi to cely docvaklo.

  Tyhle stranky maj pod palcem zeny z dob komunismu. Viz treba anketa, dve moznosti ale odpoved stejna – ano, samozrejme, v zivote se uz ani nepodivam na mleko ci nedejboze sperma.

  Zvlastni ale je, ze kdyz jsou schopne provozovat stranky, proc si nejdriv nenajdou info na internetu?

  Masturbace zabiji? Je to nemoc, rychle se rozsirujici, od muzu pochazejici, pater vysichajici a udy mrzacici nemoc, stejne jako homosexualita..?? Nemyslite vazne. Doufam.

  Fakt se modlim, at jsou tyhle stranky vtip.

  Ja si teda feministku predstavoval jako zenu, ktera je sebevedoma, cilevedoma, emancipovana a samostatna, zijici sama pro sebe.

  Ale vy to proste prehanite! Oh, chlapi muzou za vsechno, co?!

  Manzele vas mlatili, deti se daly na drogy, nebo jste proste jenom zastarale?

  Sry lidi ze jsem se tak rozepsal, ale tyhle stranky me serou a bavi zaroven.

 10. Cikáni rozhodně nejsou lidi, jako já nebo vy. Hned z několika důvodů:

  1) Každý člověk se narodil jako originál sebe sama, nikoliv jako kopie někoho druhého.
  2) Já jsem bílý jak stěna.
  3) Když něco chci, tak si to KOUPÍM.
  4) Když na něco nemám, tak šetřím a DRŽÍM HUBU.
  5) Pracuji a studuji RÁD.
  6) Když chci někoho zmlátit, tak FÉROVĚ jeden na jednoho.
  7) NELÁKAJÍ mě cizí peníze a majetek.
  8) NEHRAJI na VLT automatech.
  9) Do hospody chodím kvůli přátelům, případně z hladu, NE KVŮLI ALKOHOLU.
  10) VELMI NERAD chodím na pracovní úřad.
  11) VŠECHNY povinné platby mám zaplaceny VČAS.
  12) Ke svému životu NEPOTŘEBUJI lichváře a mafii.
  13) NEPOTŘEBUJI, aby mě někdo nazýval Romem, když jím nejsem.

  (pozn: Romové jsou pouze jedna z větší Cikánů a Cikánům se říká Cikáni po celém světě, jenom těm českým to z nějakého důvodu vadí a chtějí být nazýváni Romy, přestože k Romům spousta z nich nepatří)

  Asi bych dokázal vymyslet ještě další důvody, proč ŽÁDNÝ CIKÁN NENÍ STEJNÝ ČLOVĚK, JAKO JÁ., ale tyhle určitě stačí.

  (Tímto se omlouvám té nevýznamné menšině z cikánské menšiny, které se tyto negativní charakteristiky netýkají).

 11. co ja na nich podobne nam??? xD ako mi okradame kazdeho cloveka co vidime? smrdime? nadavame normalnym slusnim,pracujucim/studujucim ludom???

 12. ja som sa to pýtal, pretože jedna vaša kolegyňa mi pvoedala, že to sú iba zvieratá… tak som sa chcel spýtať na váš názor…

Comments are closed.