Chcete zhubnout? Využijte nástroj, kterým je BMI kalkulačka

BMI

Hubnutí je velké téma. Jsou lidé, kterým se povedlo svou váhu upravit a nyní jsou spokojeni. Potom jsou lidé, kteří se snaží zhubnout stále dokola. Vždy pár kilogramů eliminují, ale potom zase naberou. Pokud jste právě v této kategorii, měl by být prvním krokem vašeho snažení výpočet BMI. Proč? na několik hlavních důvodů se podíváme společně.

BMI kalkulačka vám řekne, jak na tom jste a co bude potřeba

Prvním důvodem proč daného nástroje využít je to, že vám řekne, jak na tom jste. Když už si stoupnete na váhu, můžete lehce tušit, zda je to s vaší nadváhou celkem v pohodě, nebo je to naopak špatné. To stejné se stane, když se podíváte do zrcadla. Přesně ale nic nevíte a tak se hodí, že vám konkrétní informace řekne BMI kalkulačka. Díky ní se dozvíte, jaký je váš index tělesné hmotnosti a v jaké váhové kategorii se nacházíte. Zda je to těsně za optimální váhou, zda je to nadváha, nebo se již jedná o obezitu. Víte zároveň i to, zda je ještě vše v pořádku, nebo jste naopak v rizikové kategorii a není třeba jakkoliv váhat. To proto, že s vyšší váhou vznikají také větší rizika související s vaším zdravím. A to není radno jakkoliv podceňovat.

Vypočítat si své BMI není nic složitého. Zvládne to každý

Dalším důvodem pro použití kalkulačky je i to, že konkrétní výpočet není nijak složitý – pokud jde o data, která budete potřebovat. Hodnota BMI je laicky řečeno poměrem vaší výšky k vaší váze. Z toho jasně plyne, že vám stačí vědět jenom to, kolik měříte a dále to, kolik vážíte. Samotný vzorec vás vlastně nemusí ani zajímat, jelikož k výpočtu BMI indexu dojde automaticky. Znamená to, že za pár vteřin svou hodnotu znáte a podle ní se rozhodnete, co dále. Samozřejmostí je to, že si ji můžete spočítat třeba i v pohodlí domova, pomocí online nástrojů. Není totiž třeba kamkoliv jezdit, nebo snad žádat někoho o pomoc.

Sdílet článek