České Budějovice – kulturní metropole jižních Čech

Jestliže hledáte perfektní destinaci pro vaši jarní dovolenou, eventuálně tip na místo, kde strávíte romantický prodloužený víkend ve dvou, a ke všemu si osvěžíte českou historii nebo ochutnáte výjimečné gastronomické pochoutky, jsou České Budějovice skvělou volbou. Město pyšnící se více než 750 letou tradicí snoubí řadu významných památek i působivou okolní přírodu. Město je jako stvořené pro výlety, procházky po historickém centru či výlety do okolí.

Kde se ubytovat?

Ubytování České Budějovice může mít hned několik podob. Najdete zde luxusní hotely, apartmány zařízené podle posledních módní trendů a nechybí ani levnější varianty pro nenáročné hosty. Záleží tedy pouze na vás, kolik chce, aby vás levné ubytování České Budějovice stálo. Díky přehledné online nabídce ubytování si vybere skutečně každý – najdete reálné recenze, fotografie i detailní popis vybavení, služeb a polohy ubytovacího zařízení.

V nabídce najdete i zajímavé alternativy ubytování, jako jsou chaty, prázdninové domy pro početnější skupiny nebo penziony s dětským hřištěm a venkovním bazénem. Podle umístění ubytování pak očekávejte služby a dostupnost ke klíčovým památkám. Zajít si rozhodně musíte na vyhlášené náměstí v centru města a stavte se ve výrobně Koh-i-nooru, kde se vyrábí pastelky, tužky a gumy známé po celém světě.

Luxusní zážitek plný chutí

Tato „jižanská“ metropole vás bude bavit též svými gastronomickými zážitky. Navštivte Vodárenskou věž a spojte návštěvu galerie s výbornou kuchyní nebo se stavte na prohlídku dominikánského kláštera a projděte se až k paláci Včela, který je zároveň památkou architektonickou. Vynikající restaurace na náměstí nabízejí úchvatný výhled na dění v centru města, ve zdejších jídelníčcích najdete pokrmy z regionálních surovin i prémiové chutě z celého světa.

České Budějovice vás budou bavit po celý rok. V těsné blízkosti najdete i další okouzlující místa, jako jsou Lipno nebo Český Krumlov. Právem patří jižní Čechy mezi nejžádanější turistické cíle a dovolenkové destinace v tuzemsku.