Bylinné čaje pro zdraví

Detoxikační čaj

Na světě roste spoustu rostlin, jejichž účinky pozitivně ovlivňují lidské zdraví. Oblíbené je užívání ve formě čajů, které se připravují několika způsoby. Příprava vždy závisí na složení směsi a na obsahových látkách, zejména jaké části bylin se použily.

Bylinky pomohou s detoxikací

Naše těla si také zaslouží pečlivý jarní úklid, k čemuž výborně pomůže detoxikace organismu. Hlavně po zimě jsou zanesena nejrůznějšími škodlivinami a nečistotami, za což mohou například léky, alkohol, nezdravé jídlo a smog. Detoxikační čaj udrží kyselost žaludku v normě. Čaj tvoří kořen smetanky lékařské, list kopřivy dvoudomé, květ heřmánku lékařského, kořen zázvoru, plod ostropestřce mariánského, kořen lopuchu většího a nať řebříčku obecného. Nálevové sáčky usnadňují přípravu, tudíž stačí jeden kousek zalít čtvrt litrem vody, přikrýt hrnek a nechat louhovat přibližně dvanáct až patnáct minut. Pro lepší účinek pijte třikrát denně. Obsažená pampeliška podporuje funkčnost trávicího traktu a udržování fyziologické kyselosti v žaludku. Kopřiva zase umí usnadnit vyplavení toxinů z těla a heřmánek zklidňuje trávicí systém.

Pohoda a několik kilogramů dole

Nabrali jste několik kilogramů a rozhodli jste se jich zbavit? Někdy stačí podpořit vaše tělo, aby se celkově vyrovnalo a opět zrychlilo metabolismus. Kila vám nemusí jít dolů kvůli psychickému vypětí. Děláte si hodně starostí, kdosi vás šíleně rozčiluje, nebo až příliš řešíte věci, které zvládne někdo jiný? Čaj proti stresu rozhodně nic nezkazí, zrovna tak vyzkoušejte i čaj na odvodnění, protože voda se může hromadit ve vašem těle. Pochopitelně existuje i speciální čaj na hubnutí s povzbuzujícími účinky a se schopností udržet normální tělesnou hmotnost.

Bylinné čaje můžete nakoupit v originálních designech, které jistě potěší mnohé vaše přátele jako dárek. K přednostem patří i ruční balení v chráněné dílně.

Sdílet článek