Buďte kreativní s online výtvarnými kurzy

výtvarné techniky

Chtěli byste se nějak kreativně vyjádřit a nevíte, kde začít? Malování, kreslení, háčkování – to všechno jste už zkusili a jste připraveni na další výzvy v podobě nových zkušeností? Existují kurzy pro veřejnost, kde můžete umělecky tvořit a vyzkoušet si různé výtvarné techniky. Níže najdete příklady toho, co všechno se v kurzech dá naučit. Primárně jsou určeny pro ženy, ale pokud budou mít chuť se účastnit i muži, rozhodně jim to nebude odepřeno!

Už jste vyzkoušeli drátování či pletení z pedigu?

Tradiční malbu ani kresbu představovat nemusíme. Lze však vyzkoušet i kurz kreslení pravou mozkovou hemisférou pro začátečníky nebo navštívit kurz k výrobě vitráže technikou Tiffany pro začátečníky. Netradiční je i kurz Enkaustika pro začátečníky a v poslední době roste zájem také o kurzy, kde se zájemci dozví, jak pracovat s Fimo hmotou.

Co je však hodně zajímavé a oblíbené, je například drátování pro začátečníky. Chcete drátovat velikonoční vajíčka, láhev, či dokonce svícen? Jedná se o činnost, u které se zrelaxujete, a ještě sobě a svým blízkým vytvoříte krásný dárek. Pro ty, kteří jsou už na ruční práce zručnější, by mohl být zajímavý kurz pletení z pedigu pro pokročilejší.

Tvorba šperků pro milovníky módy a doplňků

Máte-li rádi módu, jistě už vás někdy napadlo vyrobit si originální doplněk v podobě přívěsku, náramku nebo náušnice. Na online kurzu máte jedinečnou možnost! Můžete sobě či svým známým vytvořit cínované šperky. Online kurz cínovaný šperk vás naučí techniku cínování měkkým pájením a zjistíte, jaké komponenty a nástroje jsou k výrobě takových šperků potřeba. Začnete zarámováním kamínku a skončit můžete u opravdu luxusních a obdivuhodných šperkařských kousků.

Výběr z kreativních online kurzů je velmi bohatý a je jen na vás, co pěkného, nového a zajímavého se chcete naučit.

Sdílet článek