Aloe je oblíbené i v kosmetice

aloe vera gel

Rostlina aloe vera se používá v kosmetice už po staletí. Obsahuje gel, který je bohatý na minerály, vitamíny, enzymy a mnoho dalších prospěšných látek. Proč je tak oblíbená?

Příjemný pocit

Mnoho lidí má podrážděnou pokožku a hledá možnosti, jak jí ještě více neublížit. Aloe je skvělým řešením, které dokáže pomoci s nepříjemným svěděním nebo pocitem napětí. Sami si navíc používáním nevhodné kosmetiky stav své pokožky i nevědomky zhoršujeme. Nepříjemné pocity napětí, svědění nebo pálení kůže mohou provázet i drobné pupínky nebo začervenalé skvrny, které nejsou moc estetické. Vybírat bychom tak měli kvalitní kosmetiku, ideálně s co největším podílem přírodních složek s minimem chemických sloučenin. Hypoalergenní kosmetika často obsahuje právě výtažky z aloe kvůli jejich vlastnostem. Nedráždí pokožku a naopak ji pomáhají hojit a regenerovat.

Na podrážděnou pokožku

Z aloe se využívá dužina, což se obecně moc neví. Je to proto, že list je obalen pevnou slupkou, která má navíc vnitřní latexovou vrstvu s projímavými účinky. V přírodě tak aloe téměř nemá žádné škůdce ani konzumenty, dužina je však využitelná pro přímou konzumaci i jako součást různých kosmetických přípravků. Oblíbený je aloe vera gel, který pomáhá zklidnit podrážděnou pokožku, podporuje hojení drobných poranění kůže a osvěžuje ji. Zvlhčující a změkčující vlastnosti aloe jsou účinné proti stárnutí pleti i pro pleť se sklony k akné, protože má regenerační účinky. Po pokožku celého těla nabízí skvělou péči tělové mléko s aloe vhodné i pro velmi suchou a svědící kůži.

Skvělé účinky aloe ji staví mezi doslova zázračné rostliny, které umí pomoci s mnoha neduhy i starostmi a ulevit našemu zdraví. V péči o tělo má své pevné místo a často si bez ní neumíme ani představit koupel nebo večerní rituál v koupelně. Její vůně je navíc velmi příjemná a uklidňující.

Sdílet článek