A kam se chystáte v létě vy? My plujeme s kapitánkou na moře!

Brela

Chystáme se v létě se sestrami do Chorvatska a vymysleli jsme skvělý program – pronajmeme si na týden loď. Představte si tu pohodu a klid. Celý týden obklopeni jen vodou, ohromnou vodu, klid, pohoda a co hlavně: široko daleko ani jeden jediný pyjatec. Ostrov blaženosti a oáza žen. Luxus, kterého si na suchu neužijete.

Sestra Bohumila, která to umí velmi dobře s internety, strávila na svém počítači HP hodiny a hodiny a my všechny ji musíme upřímně obdivovat za vše, co pro nás vytrpěla. Hledala a hledala a jejím hlavním úkolem bylo najít takovou loď, kde se obejdeme zcela a absolutně bez mužského elementu. Pyjatců totiž máme z průběhu roku dost a dost a nemáme zájem, aby se na nás lepili ještě o dovolené. Na to nám stačí, když se projedeme v hromadné dopravě, tam je úchylů až běda.
Projížděla stránky všech charterových firem, které v Chorvatsku působí a jak se nám svěřila, ž toho testosteronu, který se na ni z webů valil, jí bylo chvílemi tak špatně, že se musela jít osprchovat ledovou vodou.

Po několika bezesných nocích nakonec narazila na firmu, která nabízí pronájem jachty v Chorvatsku a kde v řadách kapitánů působí žena. Lea Princová se plaví pod vlajkou českého Yachtcharteru a je jednou z mála žen, které si vydobyly své místo v jinak zcela šovinistickém pánském klubu. U nás možná jen jediná. Řadí se tak po bok takových silných žen, jako třeba Sarah Westová, která se jako první ujala velení britské válečné lodi.

Trochu jsme si naší budoucí kapitánku progůglovali a zjistili jsme, že se zabývá námořním jachtingem už deset let a má napluto přes 5 tisíc námořních mil nejen v Chorvatsku, ale i Itálii nebo v Baltickém moři. Takže se se sestrami na takovou dámskou jízdu, nebo spíš plavbu docela těšíme a jsme upřímně zvědavé, jak to tam bude vypadat. Některé z nás budou tak dlouho izolované zcela od mužů poprvé, a tak věříme, že to na ně bude mít doslova ozdravný účinek.

A kam pojedete letos v létě vy, dámy? Našli jste i vy svůj kousek bezpyjatého ráje?

Sdílet článek

4 comments

  1. Ale v Chorvatsku bude moře křižovat můj U-boot s plnou posádkou pijatců !

  2. Zdravím všechny „feministky“. Docela upřímně by mě zajímal váš názor na můj způsob života. Jsem totiž divadelní šermířka a břišní tanečnice. Na trénincích se docela běžně převlékám v blízkosti mužů. Tohle je asi pro vás nepřijatelné co? Je opravdu fajn si zašermovat, ale podle vás má asi meč tvar pyje co? 😀 A víte co je nejlepší? Když tančím břišní tance před mužským publikem a ti se jen kochají. Každá žena je přece ráda, když se líbí, nebo ne? Taky si říkám, jaký by byl asi ženský ekvivalent, pro tu vaši nadávku na muže „pyjatci“, napadá mě možná tak „Škvírky, Dírky, nebo Prsatky“. Na tuhle stránku chodím již dlouho a vždycky jsem se jen krásně bavila, nevím, co mě to napadlo registrovat se, abych s vámi mohla diskutovat 😀
    Mimochodem, mám kluka a chodíme spolu už celkem dlouho, takže je samozřejmostí, že je mezi námi i něco velice intimního, ačkoliv dítě opravdu zatím neplánuji.

    S přáním krásného dne: Šermířka Lucka, 21 let.

  3. Máte smůlu, majáky mají tvar pyje a jestli se jim chcete vyhnout, tak se připravte že se bude opakovat scénář Titaniku a žádný pyjatec z pobřežní služby vám nepomůže. Myslím si že se raději utopíte…

Comments are closed.