6 kroků, které vedou k eleganci

dámské kalhotky

Přemýšlíte nad svým vzhledem a stylem oblékání? Možná už vás nebaví chodit stále jen ve sportovním nebo jste změnili práci a potřebujete vypadat více reprezentativně. Naučte se něco o elegantním oblékání a obměňte svůj šatník.

1) Čisté linie

Hlavním znakem elegantního oblékání jsou čisté linie. Oblečení většinou působí uhlazeně, upraveně a také určitým způsobem jednoduše. V každém případě je důležitá volba materiálů, neměly by se krčit a mačkat. Vhodné jsou také luxusnější materiály, vyzkoušet můžete hedvábí, například hedvábné košile nebo také stoprocentní bavlnu, která bude příjemná pro styk s holou kůží.

2) Dámský styl oblékání

K eleganci patří také ženskost. Pokud chcete opravdu radikálně obměnit svůj šatník a do této chvíle jste chodili v džínách a tričku, tak vyzkoušejte šaty nebo dámský kostýmek. Nebojte se barev, květinových ani geometrických vzorů. Veškeré oblečení však musí být decentní a barvy se musí hodit k vašemu vzhledu, barvě vlasů a také k věku.

3) Padnoucí spodní prádlo

Velmi důležitým krokem je koupě nového spodního prádla. V elegantním šatníku rozhodně nesmí chybět padnoucí dámské kalhotky, které dokážou zakrýt i větší bříško nebo širší boky. Mužský styl oblékání nedá dopustit na pánské bavlněné trenýrky, které by měly mít vždy správnou velikost a střih.

4) I kalhoty mají své místo

Elegantní styl oblékání nejsou jen kostýmky a šaty, ale můžou to být také kalhoty. Ani ženy se kalhot nemusí vzdávat, přesto mohou působit žensky. Vyzkoušejte například plátěné kalhoty, manšestr, který se znovu vrací do módy nebo kalhotový kostým, který skvěle doplní lodičky na vysokém podpatku a vypasované sako.

5) Elegantní doplňky

Kromě elegantního oblečení a padnoucího dámského a pánského spodního prádla byste neměli zapomínat na elegantní doplňky. Sem mohou patřit větší kvalitní kabelky, ale i malá psaníčka, například na ples nebo na párty. Ideálním a velmi elegantním doplňkem mohou být hodinky, zlaté a stříbrné šperky a také spony do vlasů nebo brože na sako.

6) Minimalismus

Zkuste se při oblékání řídit jednoduchým pravidlem, kdy si vyberte například jednu až dvě barvy, které budete kombinovat. Dodržujte základní pravidla elegance a vaše oblečení by mělo vždy působit čistě, upraveně a sladěně. Nebojte se barev, ale zapomeňte na nápisy, potisky, třpytivé oblečení nebo obyčejné tenisky.

V elegantním oblečení se budete cítit velmi příjemně a uvidíte, jak s vámi budou lidé najednou úplně jinak mluvit a jednat. Užijte si ten pocit, že vypadáte skvěle a nebojte se změnit svůj šatník.

Sdílet článek