6 důvodů, proč nevydržíte cvičit doma

členství ve fitness klubu

Začali jste již poněkolikáté cvičit pravidelně doma a opět jste přestali? Možná vám chybí motivace, možná jste si nevybrali správnou sportovní aktivitu. Podívejte se na důvody, proč se vám nedaří u cvičení vytrvat. Poradíme vám, jak to změnit.

1) Špatná sportovní aktivita

Už se vám někdy stalo, že jste se v časopise dočetli, že například denní plavání vám pomůže posílit celé tělo? Co dělat ale v případě, že vás plavání nebaví a voda vám nic neříká? Většinou u špatně zvolené aktivity nevydržíte a každý trénink pro vás bude nepříjemným zážitkem. Zamyslete se nad tím, co vás opravdu baví a vyberte si například ze sálových lekcí účinný spinning nebo pilates.

2) Nedostatečná motivace

Nutí-li vás někdo do cvičení a vy sami k němu nemáte žádnou motivaci, jen těžko vytrváte. Pokud si však najdete motivaci, ať už je to snaha otěhotnět, lépe vypadat v oblečení nebo třeba zdravotní benefity, věřte, že u cvičení zůstanete. A možná si koupíte členství ve fitness klubu pro možnost pravidelných a komplexních tréninků.

3) Ve dvou se to lépe táhne

Najděte si sparing partnera, který vás bude motivovat k lepším výkonům. Ve dvou si popovídáte, zasmějete se a užijete si cvičení mnohonásobně víc. Přemluvte ke cvičení partnera, kamarádku nebo klidně sestru nebo kolegyni z práce.

4) Pravidelné cvičení

Pravidelnost ve cvičení je důležitá hned z několika důvodů. Pokud chcete rychle vidět výsledky svého snažení, musíte pro to něco udělat. Stejně tak vás budou méně bolet svaly a budete se cítit v lepší fyzické kondici, když budete cvičit například třikrát týdně než když se v posilovně „zničíte“ jednou za dva týdny.

5) Investice na delší dobu

Silnou motivací vytrvat a dotáhnout své cíle do konce pro vás bude dlouhodobější investice. Sami na sobě jste už určitě vysledovali, že když si koupíte jeden vstup do posilovny, nic vás nenutí jít druhý den znovu. Mnohem účinnější je permanentka na delší dobu, případně členství ve fitness klubu například na rok.

6) Plánování na místě

Abyste mohli dodržet to, co si naplánujete, zkuste si vést motivační deník nebo třeba cvičební diář. Nejenže naplánujete jednotlivé vstupy do posilovny, ale také si můžete jednou až dvakrát týdně dopřát odpočinek ve wellness zóně. Vaše tělo zregeneruje a cvičení pro vás bude mnohem příjemnější.