3 nejčastější důvody, proč nosíme šperky

luxusní šperky

Šperky, bižuterie, cingrlátka. Ať už třpytivým kouskům říkáme jakkoli, faktem zůstává, že dopustit na ně nedají lidé různých národností ani kultur. Důvodů, proč je nosí, existuje celá řada. My přinášíme ty nejčastější.

Potřeba zdobit se

Odjakživa lidé měli potřebu sebe a své tělo zdobit. Již před 75 000 lety proto nosili úplně první šperky, které se však ani zdaleka nepodobaly těm současným. Většinou šlo o výrobky zhotovené ze zvířecích zubů, kostí nebo peří. Postupem času, s objevováním nových kovů a technologií, se vykrystalizovaly až do současné podoby. Dnes patří originální šperky mezi oblíbené módní doplňky, které dotáhnou celý outfit k dokonalosti, oživí váš vzhled a podtrhnou vaši krásu a šarm. Volíme je podle příležitostí, zatímco na honosnou společenskou událost vybíráme slavnostní šperky z drahých kovů a kamenů, pro běžné nošení upřednostňujeme spíš jemnější kousky, které dotvoří naši osobnost.

Znak prestiže

Okázalé luxusní šperky dávají rádi na odiv společensky vysoce postavení lidé. V případě žen se většinou nejedná o žádné masívní, ale o jemné, avšak velice hodnotné kousky s nádherným uměleckým zpracováním. Nejčastěji do nich bývají vsazené pečlivě vybrušované drahé kameny a perly, které svým leskem oslňují široko daleko. Jedná se hlavně o prsteny s diamanty nebo brilianty vyráběné na zakázku. Pro pány pak představují znak prestiže luxusní hodinky, které spolu se snubním prstenem patří k „mužským šperkům“, které jsou bez výjimky společensky akceptovatelné po celém světě.

Talisman

Pro mnohé představuje šperk jakýsi amulet či talisman, věří na jeho magické schopnosti, na to, že podporuje osobní sílu, pomáhá se zbavit trápení a přivolává štěstí. Vyráběné bývají z pečlivě vybraných materiálů, často nesou různé symboly. Ve velké většině případů si je sami nekupujeme, ale daruje nám je někdo hodně blízký jako důkaz jeho přízně. Do této kategorie můžeme zařadit také snubní a zásnubní prsteny, které všechna kritéria talismanů do puntíku splňují. I u nich věříme, že posilují a upevňují vzájemnou lásku a z prstu je tak prakticky nesundáváme, abychom jejich sílu „nerozbili“. Věděli jste, že na svém prsteníčku nosíte amulet?