Dobrý den. Jestli jste také jako já naštvané, že máte syna a navíc v pubertě, přečtěte si tento článek, najdete zde užitečné a praktické rady pro každou matku.
1. Vysedávání u počítače
Počítač by se měl omezit maximálně na 30 minut. Přitom u syna musíte sedět, abyste měly jistotu, že nehraje brutální hry. Právě kvůli brutálním a odporným hrám, kde střílíte zombíky, různá monstra, nebo ještě hůř, lidi, je tolik vrahů. Váš syn by si dále na internetu neměl vůbec psát s žádnou dívkou či ještě hůř, skajpovat. Může to dívku vážně zranit v psychickém vývoji. Dále kontrolujte, zda váš syn u počítače neonanuje (zvlášť ohavné je to nad fotkami dívek).
Je těžké uhlídat, co syn na počítači dělá, když nejste doma, proto těsně před odchodem vemte nějaký důležitý kábl, aby počítač nespustil.
2. Kamarádi
Syn by neměl chodit nikde ven s kamarády, pokud nebudete s ním. Mohl by se od nich naučit nepěkné věci a pochytit nevhodná slova. Je spousta případů, kdy kamarádi skupinově onanují, vraždí a nebo ještě hůř, znásilňují! Abyste měly stoprocentní jistotu, že z vašeho syna nebude žádný kriminálník, doporučuji vždy nasadit pás cudnosti a vzít si klíče. Dále ho VŮBEC NIKAM NEPOUŠTĚJTE, pokud nebudete s ním (ani do školy!). Je to radikální řešení, ale aspoň budete mít jistotu.

3. Televize
V televizích je spousta hnusných filmů a seriálů, kde jsou hlavní hrdinové muži, nebo se tam zobrazuje či jen se zmíní o sexu. Proto by se syn měl dívat na televizi jen ve vaší přítomnosti, podobně jako s počítačem. Nejlepší je však syny úplně izolovat od těchto zlých věcí. Divily byste se, jak může syna negativně ovlivnit pouze jediná reklama!

4. Samohana
Velmi časté téma na tomto webu. Pokud váš syn někde půjde, je nutné, aby nosil pás cudnosti. Doporučuji s tímto začít co nejdříve. Sundat si ho bude moct až doma, a to jen ve vaší přítomnosti, pokud si třeba odejdete jen ven zakouřit, měly byste ho donutit si ho opětovně nasadit.

5. Mobilní telefon
Ten by synovi vůbec do rukou přijít neměl. Nejlepší je, aby ani nevěděl, co to je. Proč? Protože se takto může spojit se svými nevychovanými kamarády, kteří ho budou nabádat ke zločinům. Některé „smartfouny“ (nevím, jak se to píše) se navíc mohou napíchnout na internet. Tak by mohl sledovat nevhodné stránky a nebo přes fejsbůk obtěžovat slušná děvčata, která jsou (upřímně doufám) ještě stále panny.

Doufám, že vám tento článek pomohl. Pokud syn stále ne a ne poslouchat a bude odmítat nasazovat si pás a řídit se vašimi pravidly, kontaktujte příslušný úřad nebo zdejší poradnu. Proto je nejlepší začít s výchovou již od útlého věku!
Hezký den,
Martina